Terapia schematów / Jeffrey K. Young, Janet S. Klosko, Marjorie E. Weishaar

Terapia schematów. Przewodnik praktyka to kompletne źródło wiedzy na temat nowego nurtu terapii. Autorzy, wśród nich twórca terapii schematów Jeffrey E. Young, w kolejnych rozdziałach wyjaśniają jej najważniejsze założenia. Definicjom kluczowych pojęć towarzyszą opisy przypadków z praktyki terapeutycznej oraz przykłady zastosowań konkretnych narzędzi, którymi posługują się terapeuci schematów. Czytelnik pozna też główne zalety tej szkoły w porównaniu do innych popularnych szkół terapeutycznych. Dwa obszerne rozdziały poświęcono pracy z narcystycznym zaburzeniem osobowości i z zaburzeniem osobowości borderline.

KUPISZ TUTAJ

Terapia schematów jest coraz powszechniej wykorzystywana nie tylko w leczeniu zaburzeń osobowości, ale różnych innych problemów, między innymi chronicznej depresji, urazów z dzieciństwa, zaburzeń odżywiania, w resocjalizacji sprawców przestępstw, w terapii par i w zapobieganiu nawrotom nadużywania substancji psychoaktywnych. Dlatego ta książka powinna uzupełnić biblioteczkę każdego terapeuty /z opisu Wydawcy/  .

INFORMACJE

Tytuł oryginału: Schema therapy. A practitioner’s guide

Przekład: Olena Waśkiewicz

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

ISBN: 978-83-7489-496-8

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Liczba stron: 488


AUTORZY

Doktor Jeffrey K. Young jest wykładowcą na wydziale psychiatrii Columbia University, jak również założycielem i dyrektorem Cognitive Therapy Centers w Nowym Jorku i Connecticut oraz Schema Therapy Institute. Od ponad dwudziestu lat głosi na całym świecie wykłady na temat terapii poznawczej i terapii schematów. Wykształcił tysiące terapeutów i psychologów, a jego umiejętności jako wykładowcy są powszechnie cenione. Young jest twórcą terapii schematów, integracyjnego podejścia do leczenia długotrwałych zaburzeń psychicznych oraz leczenia pacjentów z trudem poddających się terapii, a także autorem wielu publikacji poświęconych zarówno terapii poznawczej, jak i terapii schematów.

Doktor Janet S. Klosko jest dyrektorem Cognitive Therapy Center of Long Island w Great Neck, a także psychologiem-konsultantem w Schema Therapy Institute na Manhattanie oraz w Woodstock Women’s Health w stanie Nowy Jork. Klosko jest laureatką nagrody za osiągnięcia badawcze Albany Award for Excellence in Research oraz wyróżnienia dla pracy doktorskiej przyznawanej przez sekcję naukową psychologii klinicznej American Psychological Association. Opublikowała wiele artykułów naukowych; jest także współautorką dwóch książek.

Doktor Marjorie E. Weishaar jest profesorem psychiatrii i nauk o zachowaniu człowieka na Brown University Medical School, gdzie szkoli psychiatrów i psychologów oraz absolwentów studiów doktoranckich w zakresie terapii poznawczej. Terapii poznawczej uczyła się od Aarona T. Becka, a terapii schematów – od Jeffreya K. Younga. Jest autorką książki Aaron T. Beck. Biografia, a także autorką licznych artykułów oraz współautorką publikacji poświęconych terapii poznawczej, szczególnie w pracy z pacjentami o skłonnościach samobójczych.

Newsletter

Zaprenumeruj Newsletter, a otrzymasz na skrzynkę e-mail informacje o nowościach, ofertach specjalnych i promocjach wydawniczych z zakresu psychologii.

Reklama

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com