Miłość. O sztuce okazywania uczuć / Leo F. Buscaglia

Czy miłości można się nauczyć? Co sprawia, że ma ona tak ogromny wpływ na nasze życie? W jaki sposób o nią dbać? Jak przezwyciężyć trudności, które pojawiają się w relacjach z bliskimi? W książce Miłość. O sztuce okazywania uczuć Leo F. Buscaglia zgłębia fenomen uczucia, które jest jednocześnie najbardziej twórczą i zagadkową siłą w naszym życiu. Autor pisze o barierach pojawiających się w relacjach z ludźmi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć, i przypomina, że sposób, w jaki traktujemy samych siebie, wpływa na jakość naszych związków z innymi. Książka to zapis niezwykle inspirującego cyklu wykładów Buscaglii. Na jego „Lekcje miłości” przychodziły tłumy, aby posłuchać, jak w prosty sposób mówi o miłości i przyjaźni, o ludzkich słabościach i możliwościach /z opisu Wydawcy/.

KUPISZ TUTAJ

 

 

 

WYDAWNICTWO

Przekład: Ewa Wojtych

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

ISBN: 978-83-7489-538-5

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 192

SPIS TREŚCI

 Wstęp

 1. Miłości się uczymy
 2. Człowiek musi kochać i być kochany
 3. Rozmyślania o definicji
 4. Miłość nie wie, co to wiek
 5. Wiele jest przeszkód na drodze miłości
 6. Żeby kochać innych, trzeba najpierw pokochać siebie
 7. Żeby kochać, trzeba skończyć z przyczepianiem innym etykietek
 8. Miłość to odpowiedzialność
 9. Miłość szanuje potrzeby
 10. Miłość wymaga siły
 11. Miłość nie przeprasza

AUTOR

Leo F. Buscaglia to człowiek niezwykły: autor książek, mówca motywacyjny, psycholog, filozof i pierwszy wykładowca akademicki, który postanowił uczyć… miłości. Jego wykłady na Uniwersytecie Południowej Kalifornii cieszyły się tak wielką popularnością, że na ich podstawie powstała niniejsza książka. Miłość. O sztuce okazywania uczuć odniosła ogromny sukces i zyskała status światowego bestsellera. Kolejne książki Buscaglii również sprzedały się w wielomilionowych nakładach, a aż pięć z nich zajmowało pierwsze miejsce na liście amerykańskich bestsellerów. W Polsce, nakładem GWP, ukazały się Sztuka bycia sobą, Radość życia oraz Droga byka.
 

 

 

Newsletter

Zaprenumeruj Newsletter, a otrzymasz na skrzynkę e-mail informacje o nowościach, ofertach specjalnych i promocjach wydawniczych z zakresu psychologii.

Reklama

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com