Na dobry początek / Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Głównym celem działań w ramach projektu „Na dobry początek” jest promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to projekt pilotażowy, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu rozpoczęła w 2010 r. Projekt adresowany jest  do rodziców i dzieci w wieku od 0 do 5 lat, a także do rodziców spodziewających się potomstwa. We wrześniu 2017 r. rozpoczęła się siódma edycja dystrybucji czytelniczych wyprawek w partnerstwie z Wydawnictwem Literatura, Narodowym Forum Muzyki, CRZ Krzywy Komin, Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

PUBLIKACJA BEZPŁATNA

 


INFORMACJE

Wydawca: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Rok wydania: 2017

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 36

Format: A4

Wydanie: siódme

SPIS TREŚCI

Wyprawka czytelnicza „Na dobry poczatek”, czyli zestaw materiałów edukacyjnych dla rodziców noworodków i młodszych dzieci (od 0 do 5 lat) to m.in. opracowana przez Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu broszura z propozycjami literatury dla tej grupy wiekowej oraz wskazówki, w jaki sposób na bazie książek organizować wspólne zabawy z dzieckiem. W skład bezpłatnej wyprawki w sezonie 2017-2018 wchodzą także: książka Wandy Chotomskiej „Kukułka” z ilustracjami wrocławskiej artystki Beaty Zdęby, pierwsza karta biblioteczna dla dziecka i materiały informacyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej i partnerów projektu.  Wyprawka czytelnicza przekazywana jest rodzicom / opiekunom prawnym w momencie zapisania dziecka do biblioteki.

FRAGMENT

Osoby zainteresowane treścią broszury „Na dobry początek” zapraszamy do jej bezpłatnego pobrania:
Pobierz plik „Na dobry początek” (5,7 MB)

Newsletter

Zaprenumeruj Newsletter, a otrzymasz na skrzynkę e-mail informacje o nowościach, ofertach specjalnych i promocjach wydawniczych z zakresu psychologii.

Reklama

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com