Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży / Martha Sears, William Sears, BJ Snell, Linda Holt

Jesteś w ciąży? Książka, którą trzymasz w rękach, będzie Twoim przewodnikiem po jednej z największych przygód życia. „Księga ciąży” powstała po to, aby Cię wesprzeć, poradzić, wysłuchać. To wiarygodne i kompleksowe źródło informacji o emocjonalnych i fizycznych zmianach towarzyszących oczekiwaniu na dziecko. Pomoże Ci jak najlepiej przygotować się do porodu i przyszłej opieki nad noworodkiem. Uwzględnia wszystkie najnowsze trendy położnictwa, takie jak obecność douli przy porodzie, poród siłami natury po cesarskim cięciu, porody domowe, kontakt „skóra do skóry” czy przedłużone niezaciskanie pępowiny. Książka pokazuje pełne spektrum możliwości, wielość dróg i rozwiązań zgodnie z ideą, że każda kobieta i każda ciąża jest unikalna, a każda ciężarna ma prawo podejmować własne decyzje, kierując się swoją intuicją i potrzebami.

KUPISZ TUTAJZnajdziesz w niej odpowiedzi na najważniejsze pytania, a także wiele innych ciekawych i przydatnych informacji:

– Jak miesiąc po miesiącu przebiega ciąża? Co dzieje się w głowie, sercu i brzuchu mamy?
– Jak ciąża i jej poszczególne etapy wpływają na kobietę i jej emocje oraz związki i relacje w rodzinie?
– Jak przebiega rozwój dziecka? Jak dbając o siebie w ciąży, zatroszczyć się też o jego zdrowie?
– Czy konieczna jest zmiana trybu życia w ciąży? Które wyzwania odłożyć na później, a które podejmować bez obaw?
– Jakie pokarmy są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrową ciążę i zdrowe dziecko, a jakich należy unikać?
– Jak zadbać o kondycję fizyczną i radzić sobie ze stresem, kiedy spodziewamy się dziecka?
 

INFORMACJE


Tytuł oryginału: The Healthy Pregnancy Book: Month by Month, Everything You Need to Know from America`s Baby Experts

Przekład: Grażyna Chamielec, Klara Naszkowska, Marta Panek

Wydawca: Grupa Wydawnicza Relacja Sp.z o.o.

ISBN:  978-83939019-6-8

Rok wydania: 2014

Oprawa: broszurowa

Liczba stron: 432

Format: 190 x 230 mm

Wydanie: pierwsze

AUTORZY


William Sears (lekarz) i Martha Sears (pielęgniarka i doradczyni rodzinna) są rodzicami ośmiorga dzieci i autorami ponad czterdziestu bestsellerów. Są czołowymi ekspertami o światowej renomie, ich porady o wszystkich aspektach ciąży, narodzin, wychowania dziecka i zdrowia są niezwykle cenione przez rodziców. Doktor Bill przez ponad czterdzieści lat praktykował w harwardzkim szpitalu dziecięcym, klinice pediatrycznej w Bostonie, szpitalu dziecięcym w Toronto, pracował także na wydziale medycznym uniwersytetu w Kalifornii. Martha Sears jest pielęgniarką, edukatorką porodową i konsultantką laktacyjną. Mieszkają obecnie w Dana Point w Kalifornii.

Linda Hughey Holt jest ginekologiem-położnikiem i matką trójki dzieci. Studiowała m.in. na uniwersytecie Yale, praktykowała w wielu wiodących amerykańskich ośrodkach medycznych. Jest współautorką wielu książek, w tym „Księgi ciąży”, wykładała położnictwo, brała udział w misjach medycznych w Gwatemali i Boliwii. Od zawsze zachwyca się cudem porodu.

BJ Snell jest położną, założycielką centrum porodowego, wykłada na uniwersytetcie w Fullerton. W czasie prawie trzydziestu lat pracy przyjęła ponad trzy tysiące porodów. Jest nieocenionym źródłem wsparcia i profesjonalnej wiedzy dla wielu kobiet. Mężatka od trzydziestu pięciu lat, matka dwóch synów. Dr BJ ufa w siłę kobiet i wierzy, że można ją wzmocnić dzięki odpowiedniej opiece.

FRAGMENT

DLACZEGO WARTO PISAĆ DZIENNIK W CZASIE CIĄŻY

Pisanie dziennika to znany i sprawdzony sposób na radzenie sobie z różnego rodzaju stresującymi sytuacjami. Dotyczy to także ciąży. Martha chętnie pisała dziennik  podczas wszystkich „naszych” ciąż. Teraz nasze dzieci chętnie czytają te zapiski podczas „swoich” ciąż. Może się okazać, jak to się stało w naszym przypadku, że twój dziennik ciąży będzie później jedną z waszych najcenniejszych rodzinnych pamiątek.

Korzyści z pisania. Pisanie o sobie i swoim dziecku pomaga ci nawiązać z nim kontakt i może mieć wielką wartość terapeutyczną. Gdy próbujesz sobie poradzić z trudnymi emocjami, ubranie ich w słowa pozwala ci dokładniej określić i zrozumieć, co właściwie czujesz. Często opisanie problemu pomaga w znalezieniu dla niego rozwiązania. Poza tym - wyobraź sobie: nadejdzie taki dzień, gdy będziesz czytać ten dziennik, a twój mały synek przebiegnie z impetem przez pokój, w którym siedzisz. I nagle zdasz sobie sprawę z tego, że to jest właśnie ten mały człowiek, którego kiedyś, gdy był jeszcze w środku brzucha, przezywaliście „wierzgaczem”. Gdy będziesz czytała swój dziennik, w miarę upływu lat zauważysz, że pomaga ci przeżywać na nowo najpiękniejsze momenty twojego życia. Dziennik będzie także fascynującą lekturą dla twoich dzieci, gdy same poczują się gotowe zostać rodzicami.

Wsparcie pamięci. Nie pozwól, by te cenne momenty odeszły w zapomnienie. Nieważne, co i jak piszesz. Może to być prosta kronika tego, co robisz i jak się czujesz. Możesz też wybrać formę listów do dziecka, co jest szczególnie dobrym sposobem na nawiązanie z nim kontaktu przed narodzeniem. Pisz o tym, jak się czujesz danego dnia - co cię ucieszyło, co zmartwiło a zwłaszcza co zrobiłaś, by poprawić sobie nastrój. Najważniejsze to zapisać to, co się dzieje - nie musisz się za bardzo skupiać na formie. Być może chcesz w jakiś sposób podkreślić najważniejsze momenty: dzień, w kótrym dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, kiedy poczułaś pierwsze ruchy dziecka, kupiłeś pierwsze ubranka, poczułaś pierwszy skurcz zapowiadający poród. Opowiedz swojemu dziecku, jak się czułaś w tych chwilach.

ibidem, strony 153-154

Newsletter

Zaprenumeruj Newsletter, a otrzymasz na skrzynkę e-mail informacje o nowościach, ofertach specjalnych i promocjach wydawniczych z zakresu psychologii.

Reklama

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com